A-nuoret

Jokereiden A-nuorten joukkue kaudella 2017-18. Joukkue pelaa Nuorten SM-liigassa.

A-nuoret

A-nuorten joukkue 2017-18:

Maalivahdit: Erno Gerlander, Eetu Mäkiniemi, Igor Samokhvalov.

Puolustajat: Gregorio Gios, Arttu Harju, Santeri Hatakka, Jesper Henriksson, Jami Hänninen, Leevi Karjalainen, Mikko Kumin, Aleksi Laitinen, Timy Luoto, Niko Viljanen, Toni Vuorinen.

Hyökkääjät: Lucas Andersen, Robert Arrak, Roope Hirvonen, Mikael Huhtala, Hannes Hyytiäinen, Topi Hägg, Joona Kontio, Leevi Kuosmanen, Oula Kuure, Veikko Loimaranta, Niko Lönnroos, Jesse Moilanen, Ville-Valtteri Mustonen, Nicholas Nuuttila, Niko Nyrhinen, Valtteri Ojantakanen, Mikael Pakkanen Kustaa Tuohimaa.

Valmennus:

Päävalmentaja: Santeri Immonen, 040 7437336, santeri.immonen@jokerit.com
Valmentaja: Niko Halttunen, 040 5554722, niko.halttunen@jokerit.com
Mv-valmentaja: Vitali Taskinen, 040 9609506 vitali.taskinen@gmail.com
Joukkueenjohtaja: Isko Rauhavuori, 041 4603985, isko.rauhavuori@welho.com
Fysiikkavalmentaja/fysioterapeutti: Jarno Brandt, 050 3294409, brandt.jarno@hotmail.com
Huoltaja: Tuukka Hurskainen, 045 1289377, tuukka.hurskainen@jokerit.com
Huoltaja: Tomi Lanamäki, 045 6527297, tomi.lanamaki@hel.fi
Kuvaaja: Mikko Taipale, 040 7489747, mikko.taipale@outlook.com

A-nuoret sosiaalisessa mediassa: FacebookTwitter

Jokerit-maalivahdit: NettisivutFacebookTwitterInstagram

Partners of the KHL Championship 2017/2018