A-nuoret

Jokereiden A-nuorten joukkue kaudella 2016-17. Joukkue pelaa Nuorten SM-liigassa.

A-nuoret

Pelaajat kaudella 2016-17:

Maalivahdit: Erno Gerlander, Eetu Mäkiniemi, Wouter Peeters.

Puolustajat: Arttu Harju, Roope Laavainen, Aleksi Laitinen, Kimi Leppävuori, Aksel Mathisen, Eetu Pylkkänen, Joel Pyykkönen, Matias Rahikainen, Kalle Sundell.

Hyökkääjät: Niko Happo, Jaakko Heikkinen, Sebastian Ilola, Ilmari Karhapää, Lukas Kemppainen, Oula Kuure, Niko Lönnroos, Patrik Mallenius, Jesse Moilanen, Ville-Valtteri Mustonen, Niko Mättö, Jesse Niemi, Nicholas Nuuttila, Sampo Paulaharju, Joona Puhakka, Nicklas Rintamäki, Samuel Salonen, Kustaa Tuohimaa.

Valmennus:

Päävalmentaja: Janne Tuunanen, 0400 597617, janne.tuunanen@jokerit.com
Valmentaja: Tomas Westerlund, 040 7773047, tomas.westerlund@jokerit.com
Mv-valmentaja / fysioterapeutti: Mikko Tolvanen 040 8313319 mikko.tolvanen@jokerit.com
Joukkueenjohtaja: Isko Rauhavuori, 041 4603985, isko.rauhavuori@welho.com
Fysiikkakoordinaattori: A-P Hallaranta, 044 2124408, hallaranta@gmail.com
Huoltaja: Tuukka Hurskainen, 045 1289377, tuukka.hurskainen@jokerit.com
Huoltaja: Tomi Lanamäki, 045 6527297, tomi.lanamaki@hel.fi
Tiedottaja: Ville Saukkola, 044 9878323, ville.saukkola@jokerit.com

A-nuoret sosiaalisessa mediassa: FacebookTwitter

Jokerit-maalivahdit: NettisivutFacebookTwitterInstagram

Partners of the KHL Championship 2015/16